Ni najdenih zadetkov.

Rezultati iskanja

MMC RTV 365 Radio Televizija mojRTV × Menu

Šport

Kvalifikacije za Ligo prvakov Celjani na krilih Matka in Karničnika čez prvo oviro

Celjski nogometaši so tudi na povratni tekmi 1. kroga kvalifikacij Lige prvakov premagali estonsko ekipo Floro Tallins (2:1). Za slovenskega nogometnega prvaka sta zadela Aljoša Matko in Žan Karničnik.

43

16. etapa Philipsen dobil sprint v Nimesu, Girmay padel 1,5 km pred ciljem

Jasper Philipsen (Alpecin Deceuninck) je veliki zmagovalec ravninske 16. etape, ki se je končala s ciljnim sprintom v Nimesu. Tadej Pogačar je brez večjih težav ohranil prednost v skupnem seštevku Dirke po Franciji.

200

Euro 2024 V najboljši enajsterici prvenstva šest Špancev in samo en Anglež

Evropska nogometna zveza je izbrala uradno najboljšo enajsterico Eura 2024. Med izbranci ni nobenega Slovenca, ki so odigrali štiri tekme na turnirju, v najboljši postavi pa je kar šest Špancev, ki so v nedeljo osvojili naslov evropskih prvakov.

35

Euro 2024 Southgate odstopil kot selektor Anglije

Nedeljski poraz v finalu Eura 2024 je bila zadnja tekma Garetha Southgata na klopi Anglije. Po dveh izgubljenih finalih evropskih prvenstev in polfinalu svetovnega prvenstva 2018 se je Southgate odločil, da odstopi kot selektor angleške reprezentance.

78

Rokomet Trimo Trebnje v kvalifikacijah za Evropsko ligo z Limogesem

Rokometaši Trima Trebnjega bodo v kvalifikacijah za uvrstitev v evropsko ligo igrali s francoskim Limogesem, je določil današnji žreb na Dunaju.

5

Prva liga Vizinger okrepil napad Mure

Mura je pripeljala četrto okrepitev v poletnem prestopnem roku. Za črno-bele bo po novem igral stari znanec slovenskih zelenic Dario Vizinger.

2

OI 2024 Organizacije opozarjajo na onesnažen zrak v olimpijski vasi

Ena izmed francoskih dobrodelnih organizacij je v torek sporočila, da je zrak v severnem predmestju Pariza, kjer bodo med olimpijskimi igrami nastanjeni športniki, zelo slab.

Več športnih novic

Nogomet Slovenke brez prejetega gola končale prvi del kvalifikacij

Slovenska ženska nogometna reprezentanca je na zadnji tekmi ligaškega dela kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2025 v Kidričevem premagala Severno Makedonijo s 4:0.

2

Odbojka Tudi ACH Volley je dobil tekmece v Ligi prvakov

Danes je na sedežu Evropske odbojkarske zveze (CEV) potekal žreb elitne Lige prvakov za sezono 2024/25. Slovenijo bo v moški različici elitnega klubskega tekmovanja zastopal večkratni državni prvak ACH Volley Ljubljana.

1

"Vse v življenju bom dal za Real" V Madridu 85.000 navijačev pričakalo Mbappeja

85.000 navijačev je na stadionu Santiago Bernabeu v Madridu pozdravilo novo okrepitev – francoskega nogometnega zvezdnika Kyliana Mbappeja.

Izbor

Dirka po Franciji Pogačar pred zadnjim tednom Toura: "Ne bojim se ničesar!"

"Zadnji teden bo še zelo težek, zagotovo se bo še iskrilo," je prepričan vodilni na letošnji Dirki po Franciji Tadej Pogačar, ki je na spletni novinarski konferenci spregovoril tudi o izjemni nedeljski predstavi, Marcu Pantaniju, tudi "kavčnavijačih".

150

Copa America Veliki Leo Messi nogometaš z rekordno zbirko lovorik

Lionel Messi je v 66. minuti v solzah zapustil zelenico na finalu Cope Americe, potem ko si je poškodoval gleženj, a na koncu je v Miamiju z nasmeškom na obrazu proslavljal novo lovoriko v bogati karieri, že 45.

82

EP 2024 Ekipa s svetlo prihodnostjo, ki je poskrbela za zmago napadalnega nogometa

Rekorden četrti naslov evropskega prvaka so Španci osvojili z všečno napadalno igro. So prvi, ki so na posameznem turnirju dosegli 15 golov in dobili vseh sedem tekem.

31

SOS-odmev Pogačar 3.0 prinesel odgovor na Vingegaarda, a prihajajo še Alpe

Po porazu Pogačarja v sredo v sprintu dvojice je Vingegaard prevzel pobudo. Sledila sta padec in odstop Rogliča. Slovenske kolesarske navdušence je zajelo malodušje, a kralj Pirenejev je z “obrambo” utrdil lastništvo rumene majice, a Tour je še dolg ...

110

Video Kako je Bask po podaji Katalonca osrečil vso Španijo (in Evropo)?

Po bledem prvem polčasu brez velikih priložnosti in zadetkov je drugi polčas finala 17. evropskega prvenstva v nogometu prinesel vse najboljše, kar premore lepa igra – gole, priložnosti, junaške vložke rezervistov in odločitev v rednih 90 minutah.

16

Po zmagi Napad je najboljša obramba! Pogačar ob podoživljanju zmage l. 2021 prevzel pobudo.

Govoril je o obrambi, a napadel. Načrtovali so sprint navkreber in boj za odbitne sekunde, a sredi ciljnega klanca je Tadej Pogačar spremenil povelje, poslal Adama Yatesa naprej in nato sam napadel za 43 sekund dobička proti Jonasu Vingegaardu.

125

Anglija znova v finalu Koeman po izpadu: "VAR resnično uniči nogometno igro"

Na tretji zaporedni tekmi izločilnih bojev so Angleži zaostajali, a so se na koncu vseeno prebili naprej. Za spremembo po najboljšem polčasu na turnirju. Na drugi strani Nizozemci zlepa ne morejo požreti posredovanja VAR-a za izenačujočo 11-metrovko.

Dočakali veliki četveroboj: Tadej vodi, Primož brez novih izgub

Stresen dan na makadamu je navdušil navijače, četudi se razmerja med vodilnimi štirimi kapetani niso spremenila niti za sekundo. Po 9/21 letošnje velike pentlje je Pogačar 33 sekund pred Evenepoelom, 75 sekund pred Vingegaardom in 96 sekund pred Rogličem.

256

Pravljični Goran: od knjižnega junaka do glasnega (in zlatega) motivatorja

Slovenskim košarkarjem sta leta 2017 na poti do naslova evropskih prvakov pomagala tudi dva poraza na pripravljalnem turnirju v Izraelu. Zlati kapetan Goran Dragić je podrobno opisal, kako se je zgradila zmagovalna kemija.

7

Hauptman po Galibierju: "Zadovoljni z izidom, a do Nice je še dolga pot, polna pasti"

Tadej Pogačar je osem sekund na vrhu Galibierja med vratolomnim spustom do cilja spremenil v 50 sekund dobička na prvi gorski etapi 111. Dirke po Franciji. Po nogometno 1:0 za vodilnega Slovenca, četudi je branilec naslova pričakoval zaostanek z 0:3.