V predlogih, ki so jih pripravili na Mirovnem inštitutu, so upoštevali dokumente in priporočila Sveta Evrope, predloge pa so podali zato, da bi iz zakonskega predloga naredili najboljše, je dejala Brankica Petkovič z Mirovnega inštituta.
Sandra Bašić Hrvatin s Fakultete za družbene vede pa je poudarila, da so pri
pripravi dopolnil izhajali iz veljavnega zakona o RTV Slovenija in iz njega naredili verzijo za prihodnji razvoj javnega zavoda.
Simoniti se ni odzval na predlog inštituta
S predlogi so želeli radikalno spremeniti sestavo programskega sveta in kandidacijski postopek za imenovanje njegovih članov. Inštitut tudi ostro nasprotuje, da bi se parlamentarni kanal financiral iz televizijske prodaje. Kar pa se tiče določanja višine prispevka, so v Mirovnem inštitutu predlagali, da bi se določala z zakonom in bi bila indeksirana s stopnjo rasti drobno prodajnih cen.
Mirovni inštitut je sicer ministru za kulturo Vasku Simonitiju in predlagatelju zakona predlagal, da o zakonskem predlogu prosi za mnenje Svet Evrope in Evropsko komisijo, a se Simoniti na predlog ni odzval.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje