Predlogi
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
"Želim si imeti mednarodno kariero, a moj dom bo zagotovo Hrvaška," poudarja mlada operna pevka Gabriela Hrženjak. Po študiju v Ljubljani se je vrnila na Hrvaško in se podala v zabavno glasbo, svojo pravo ljubezen pa je odkrila med pandemijo leta 2020.
Kosta Karakašjan je plesati začel kot otrok v Bolgariji, njegova nadarjenost pa ga je nato popeljala po vsem svetu. Zdaj se osredinja predvsem na produkcijo, ob tem pa pomaga v Bolgariji graditi okolje, v katerem bi si mladi želeli živeti in ustvarjati.
Ko je epidemija ustavila njene lokostrelske delavnice, je Latvijka Madara Miltoviča iskala ideje, kako naprej. Začela je izdelovati usnjene lokostrelske pripomočke, s programom za mlade podjetnike na podeželju pa je iz tega nastalo uspešno podjetje.
Na Digitalni akademiji v Neaplju svoje znanje nadgrajujejo različni profili študentov. S pomočjo projekta številni dobijo možnost, da se zaposlijo v domači pokrajini Kampanija, ki jo sicer številni mladi v iskanju boljših priložnosti zapuščajo.
Mlada belokranjska modna in tekstilna oblikovalka Vita Ivičič se je po študiju in nabiranju izkušenj v tujini vrnila v domače kraje. Narava, v objemu katere živi, ji nudi tako vir navdiha kot material za ustvarjanje najrazličnejših kosov oblačil.
Številne države in regije po Evropi se spopadajo s staranjem prebivalstva in izseljevanjem mladih. A kljub temu se najdejo posamezniki, ki si z iznajdljivostjo, vztrajnostjo in tudi pomočjo OECD-ja ter EU-ja življenje ustvarijo v okolju, kjer so odrasli.
Za inovativen izum, ki zelo olajša igro teniškim igralcem, je poskrbel 27-letni Kamničan Toni Ulčar. Razvil je prvi mobilni teniški top na svetu, ki je v bistvu robot, ki igralcu nasproti mreže podaja žogice, in to v obliki različno močnih udarcev.
Vse več evropskih držav se sooča z demografskim problemom zapuščanja manj razvitih regij, o tem razmišljajo predvsem mladi izobraženci. Po analizah in predvidevanjih bi lahko do leta 2050 manj razvite regije zapustilo 35 milijonov ljudi.
Trio Tempestoso sestavljajo izjemni mladi glasbeniki, ki so svojo študijsko pot po osnovnem glasbenem izobraževanju nadaljevali na uglednih glasbenih ustanovah v tujini.
Kohezijski projekt Talenti EU-regij se osredotoča na težavo bega možganov v državah članica EU-ja, temu bo v prihodnjih mesecih v programih RTV Slovenija posvečenih veliko vsebin. V Hiši EU-ja je potekalo predstavitveno srečanje z okroglo mizo.
V Arsovem Uredništvu igranega programa so pripravili radijsko igro Periferija avtorice Kaje Novosel. Glavna protagonistka se nam razkrije skozi pripovedi njene okolice, premierno pa jo bomo spoznali 18. 2. ob 21. uri na Prvem programu Radia Slovenija.
Evropski medijski projekt Talenti EU regij se je povezal z Interreg projektom RuralYouth4Future, kjer kot partner sodeluje tudi Bistra hiša iz Matjancev.
Neveljaven email naslov