Predlogi
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
14.11.2023
Več ukrajinskih beguncev ima v Sloveniji težave na slovenskih bankah. Samo zato, ker prihajajo iz območij, ki so pod rusko okupacijo, banke v nekaterih primerih namreč zavračajo poslovanje z njimi, kar jim zelo otežuje vsakdanje življenje in integracijo.
14.10.2023
Čeprav se Slovenija po številu darovalcev organov uvršča visoko, je glede te tematike še vedno prisotnih veliko predsodkov. V društvu Slovenija Transplant poudarjajo, da gre za odločitev, s katero nekomu podariš možnost življenja, ko se tvoje izteče.
05.10.2023
Kljub drugačnim obljubam se znesek, ki ga ob koriščenju študentskega bona za obrok prispeva država, letos po pojasnilih ministrstva za delo ne bo zvišal na 4,5 evra. Država trenutno prispeva 3,86 evra, študenti pa morajo doplačati tudi po več kot 5 evrov.
26.09.2023
"Ne bo šlo na bolje. Zelo verjetno bo šlo postopno na slabše v smislu večje verjetnosti za močne nalive. Na drugi strani pa bo porasla tudi možnost za vročinske valove," dolgoročne vremenske težnje ocenjuje vremenoslovec Branko Gregorčič.
24.09.2023
Družinska hiperholesterolemija je najpogostejša genska presnovna motnja, ki v povprečju prizadene enega na 300 ljudi. Ključno je zgodnje odkrivanje – pri polovici tistih, ki motnje ne ustrezno zdravijo, se do 50. ali 60. leta razvije srčno-žilna bolezen.
21.09.2023
Strokovnjaki opozarjajo, da je strah pred srčno-žilnimi boleznimi glede na težave in število smrti, ki jih povzročajo, premajhen. Svetovna zveza za srce ljudi v kampanji zato sprašuje, ali se bolj bojijo morskega psa ali bolezni srca in ožilja.
30.08.2023
Natančnih podatkov o številu komarjev letos v Sloveniji nimamo, saj se tako obsežen monitoring kot prejšnja tri leta ni izvajal. "So pa razmere za razvoj komarjev zelo ugodne, veliko je vode, temperature pa so visoke," pojasnjuje biologinja Katja Adam.
08.08.2023
Poplave so še poglobile škodo, ki so jo kmetom povzročila julijska neurja. Medtem ko se stanje na terenu še popisuje, si mnogi kmetje že pomagajo med sabo. Predsednik KGZS-ja Roman Žveglič ob tem poudarja, da kmetijstvo ne sme ostati prepuščeno samo sebi.
13.07.2023
Na turističnih destinacijah po Sloveniji opažajo, da je delež domačih gostov v primerjavi s preteklimi leti, ko so bili na voljo tudi turistični boni, upadel. Ob tem pa se vse bolj vračajo tuji gostje, tako da so z obiskom večinoma zadovoljni.
29.06.2023
"Letos je klopov manj, predvidevamo, da zaradi deževne pomladi," pojasnjuje biolog Tomi Trilar. Ob tem poudarja, da previdnost zaradi klopnih bolezni kljub temu ni odveč. Samo en pik nam namreč lahko trajno spremeni življenje, opozarjajo na NIJZ-ju.
22.06.2023
V lekarnah po Sloveniji trenutno primanjkuje zdravila ospen za otroke. JAZMP sporoča, da je vzrok zamik proizvodnje, zdravilo pa naj bi bilo spet na voljo 4. julija. Do takrat lahko pediatri predpisujejo ospen tablete ali sirupe z drugimi učinkovinami.
15.06.2023
Razprava o uzakonitvi evtanazije in asistiranega samomora odpira različne dileme in strahove, predlogu zakona pa najglasneje nasprotujejo v zdravniških organizacijah. Soavtor zakona Andrej Pleterski ob tem meni, da gre za vprašanje celotne družbe.
Neveljaven email naslov