Predlogi
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Plečnikova cerkev Gospodovega vnebohoda v Bogojini je ena izmed vidnejših arhitekturnih stvaritev 20. stoletja pri nas. Letos mineva 100 let od začetka njene gradnje.
Prenove starih hiš v sklopu projekta Šola prenove dokazujejo visoko kulturo posameznikov in njihovo razumevanje, da bivalna dediščina ne gradi samo njihove osebne identitete, ampak tudi značaj skupnosti, ki pa jo vedno bolj izgubljamo.
Arhitekturni festival Odprte hiše Slovenije najširši javnosti omogoča brezplačne oglede približno 70 arhitekturnih projektov različnih tipologij pod vodstvom strokovnjakov. 16. izvedba festivala si je za cilj zastavila odgovorno ravnanje s prostorom.
Otroci v resnici ne potrebujejo igrač. Potrebujejo pa možnost svobodne igre, kjer lahko palica postane meč, kamen pa denimo avto. In ponosni so, če lahko sestavijo nekaj res velikega. To je nekaj izhodišč dela oblikovalke igrač Cas Holman.
Bi se lahko okrepil izvoz slovenskih lesnih izdelkov na Japonsko? Bi se lahko razširilo poznavanje slovenske tehnologije lesenih konstrukcij brez uporabe lepil? Če bi na Expu v Osaki postavili slovenski paviljon …
Slovenija se na Milanskem tednu oblikovanja, ki se za javnost odpira danes, predstavlja s projektom Material Bar. Zasnovan je kot točka, ki povezuje izbrane slovenske ustvarjalce, pri čemer v ospredju ne bodo njihovi izdelki, pač pa ustvarjalni procesi.
"Notranjost postajnega objekta starega kolodvora ostaja nedotaknjena," sporočajo z ministrstva za infrastrukturo, a dodajajo, da njegova "nadaljnja vsebina, raba in program poslopja še niso določeni".
Ob napovedi odstranitve notranje ureditve Železniške postaje v Ljubljani je razred za umetnosti SAZU izrazil nasprotovanje kakršnim koli posegom v notranjo ureditev postaje. Pozivajo, naj pritličje kolodvora ostane javen, potnikom namenjen prostor.
"Zlovešča napoved ukradenega kolodvora se ne sme uresničiti," je oster nekdanji Prešernov nagrajenec, arhitekt Marko Mušič. Notranjost železniške postaje mora ostati javen mestni, potnikom namenjen prostor, pravi.
Društvo oblikovalcev Slovenije je podelilo priznanja za leto 2024 za mlade oblikovalce, imenovana daljnogledi DOS, ki so šla v roke študentov oblikovanja tekstilij, Kristi Komel, Teji Duhani, Trini Razboršek in Sari Šmid ter Jaki Podgoršku.
Center arhitekture Slovenije in Umetnostnozgodovinski inštitut Franceta Steleta ZRC SAZU sta pripravila arhitekturno razstavo V ospredje VIII: slovenske arhitektke, gradbenice in oblikovalke, ki si jo je mogoče ogledati v galeriji Dessa.
Kitajec Lju Džjakun je 54. prejemnik Pritzkerjeve nagrade, najvišjega priznanja na področju arhitekture. Lovoriko mu je prinesel pristop, s katerim slavi življenja tako rekoč navadnih državljanov.
Društvo arhitektov Ljubljane (DAL) z bienalno pregledno razstavo Arhitektura inventura v Cankarjevem domu prinaša vpogled v projekte, ki so bili izvedeni v zadnjih dveh letih, pa tudi pogled v prihodnost, kot si ga zamišljajo študenti te stroke.
"Želimo zgraditi operno hišo svetovnega formata, ki bo tako kot Filharmonija na Labi obogatila kulturo našega mesta in povečala njegovo mednarodno privlačnost," je neskromno najavil hamburški župan Peter Tschentscher.
V koprski stavbi Libertas bodo zabrneli stroji: nekdanje skladišče soli se bo v poldrugem letu prelevilo v kulturno stičišče Kopra z dvema dvoranama za skupaj približno 1000 ljudi. Projekt je ocenjen na približno šest milijonov evrov.
Ob 85. jubileju Borisa Podrecce, enega najvidnejših arhitektov našega časa, so v Centru Rog pripravili pregledno razstavo, na kateri je predstavljenih simboličnih 85 njegovih del, ustvarjenih med letoma 1980 in 2024.
Za zapolnitev vrzeli v obravnavanju opusa Jožeta Plečnika je poskrbela knjiga Plečnikova zelena Ljubljana, v kateri avtorica Darja Pergovnik obravnava njegove do zdaj znane, manj znane ali celo na novo odkrite ureditve odprtega prostora v prestolnici.
Zgodovinar arhitekture Raimondo Mercadante je kot Neslovenec lahko povsem objektivno preučil slovensko arhitekturo v obdobju 1968–1991 in o tem napisal knjigo.
Slovenski paviljon na 19. beneškem arhitekturnem bienalu, ki bo potekal med 10. majem in 23. novembrom, sta zasnovala arhitekta Ana Kosi in Ognen Arsov iz arhitekturnega biroja KIP (Kosi in partnerji). V paviljon bosta postavila skupino totemov.
Danes v Osmem dnevu: kako bo beneški arhitekturni bienale povezal pojma inteligence in ljudstva in kako se bodo vanj vključili KIP arhitekti, kako se na New York odziva umetnik John Fekner, kako je svojo umetnost v knjigo 'zapakiral' Žarko Vrezec ...
Neveljaven email naslov